گزارش پیشرفت پروژه ی پارس طبیعت سلولز

خانه / اخبار / گزارش پیشرفت پروژه ی پارس طبیعت سلولز
گزارش پیشرفت پروژه ی پارس طبیعت سلولز

 

 

 

  بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و درود
با توجه به درخواست سهامداران عزیز در خصوص اطلاع رسانی از پیشرفت پروژه ی پارس طبیعت سلولز و جلوگیری از هرگونه شایعه در نظر است که از طریق این پایگاه مراتب تکمیل پروژه را به اطلاع همگان برساند.
علیرغم تمام مشکلات و موانع در یکی از سخت ترین سال های اخیر که شیوع بیماری کرونا نیز مزید بر موانع قبلی شده بود؛ گروه صنایع کاغذ پارس با بسیج تمام امکانات خود ؛ به زودی این طرح بی نظیر را افتتاح کامل نموده و عملیات بازاریابی و تبلیغات خود را آغاز خواهد کرد.
به منظور اطلاع بیشتر از پیشرفت این پروژه ؛ عکس و فیلم های پیوست را تقدیم می نماید.
مزید اطلاع همه عزیزان از چگونگی پیشرفت فرآیند تولید ، بسته بندی ، کنترل کیفی ، اخذ گواهینامه ، فروش و بازاریابی موارد ذیل را به استحضار می رساند:
۱- بزرگ ترین چالش راه اندازی این خط تولید ، تکنولوژی جدید و منحصر به فرد آن بود که تاکنون در دنیا تجربه نشده است. در راه اندازی قبلی، خط تولید با مشکلاتی مواجه شد که با نصب تجهیزات جدید امید می رفت که مشکل عدم تقارن ظروف حل شود. خوشبختانه با نصب این تجهیزات و همچنین تغییرات در روش های تنظیم فرآیند تولید و فرمولاسیون که در برخی فیلم ها قابل مشاهده است مشکل فنی پس از چند هفته کاملا مرتفع گردید.
۲- مجوز محیط زیست اخذ شده است و با قول مساعد مسئولین محترم سازمان صمت ظرف چند روز آینده پروانه بهره برداری این واحد صادر خواهد شد.
۳- از آنجائیکه فروش و عرضه این محصول که در تماس مستقیم با مواد غذایی است؛ نیازمند پروانه ساخت از وزارت بهداشت است و پیش نیاز پروانه ساخت نیز اخذ پروانه بهره برداری می باشد؛ با این حال مسئولین محترم وزارت بهداشت از مجموعه بازدید و الزامات صدور گواهینامه را اعلام نمودند از جمله کف پوش اپوکسی و همچنین اپوکسی کردن دیوارها که عملیات آن آغاز شده است.
۴- تجهیز آزمایشگاه به دستگاه های کنترل کیفی و میکروبیولوژی انجام و در حال تکمیل است.
۵- چند دستگاه از ماشین های بسته بندی مورد نیاز خریداری شده است و دو دستگاه آن ظرف ۱۰ روز آینده و دو دستگاه دیگر ظرف ۲۰ روز آینده تحویل خواهد شد.
۶- الزامات انتقال محصول از خط تولید به واحد کنترل کیفیت با استفاده از باکس پالت به اتمام رسیده است.
۷- پس از اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت ؛ عملیات تبلیغات و بازاریابی محصول آغاز خواهد شد.
۸- ثبت نام تجاری محصول در کشور و هم چنین به طور موازی در مادرید آغاز شده است.
۹- برای ضد آب و ضد روغن کردن محصول مذکور نیازمند افزودنی خاص هستیم که تولیدکنندگان محدودی در دنیا دارد که قبلا از اروپا به صورت آزمایشی وارد شده بود. برای حصول اطمینان از کیفیت مناسب و قابل رقابت در بازارهای جهانی و به منظور تسریع فرآیند از سه منبع دیگر این افزودنی خریداری و با حمل هوایی ظرف دو تا سه هفته آینده به ایران خواهد رسید.
۱۰- مکاتبات و ارسال نمونه برای دریافت گواهینامه FDA و BfR که الزام اتحادیه اروپا برای صادرات محصولات بهداشتی است علیرغم تحریم های وضع شده، انجام شده است. ضمنا از آنجائیکه که مدعی زیست تخریب پذیر بودن این محصول هستیم برای اثبات این ادعا و صدور گواهینامه ، ظروف به کمپانی DINCERTCO ارسال شده است که تنها مرجع ذی صلاح صدور این گواهینامه است.
سعی خواهیم کرد تا روز افتتاح و حضور این محصول در بازار ؛ پیشرفت پروژه را به اطلاع همگان برسانیم.
این مهم جز در سایه ی خداوند باریتعالی و همت همه عزیزان و صبر و حوصله ذینفعان از جمله خانواده محترم بزرگ سهامداران کاغذ پارس حاصل نمی شد.
پارس طبیعت ، پاسداشت سلامت
احمد مقدم
مدیرعامل گروه صنایع کاغذ پارس