آئین تقدیر از کارگران گروه صنایع کاغذ پارس همزمان با روزجهانی کار و کارگر برگزار شد

خانه / اخبار / آئین تقدیر از کارگران گروه صنایع کاغذ پارس همزمان با روزجهانی کار و کارگر برگزار شد
آئین تقدیر از کارگران گروه صنایع کاغذ پارس همزمان با روزجهانی کار و کارگر برگزار شد

آئین تقدیر از کارگران نمونه همزمان با روز و هفته ی بزرگداشت کار و کارگر با حضور مهندس مقدم ، مدیر عامل گروه صنایع کاغذ پارس برگزار شد. در این مراسم که در محل کارخانه و با حضور کارگران نمونه و جمعی از مدیران برگزار شد از کارگران نمونه تقدیر و تشکر به عمل آمد. حضور هیئت مدیره، مدیر کارخانه، مدیران بخش های روابط عمومی ، فنی ،برنامه ریزی ،تولید و نماینده های کارگری  در این برنامه از اهمیت و توجه این مجموعه به مقام کار و کارگر دلالت دارد.

بیانیه زیر نیز به مناسبت روز کارگر از سوی مدیرعامل گروه صنایع کاغذ پارس قرائت شده است .

کارگر شریف ترین طبقه جامعه در هر جامعه ای است

 

نظام هستی و خلقت انسان بر مبنای کار و کوشش استوار بوده است و آنچه جهان بشری را با توفیقات بی وقفه در مدار حرکت قرار داده شان و جایگاه ” کار ” است. کارگران اصلی ترین رکن پیشرفت هر صنعتی هستند ک سبب بوجود آمدن محصولی با کیفیت و دستیابی به بازارهای جهانی می شوند.

تردیدی نیست که رمز پیشرفت و توسعه پایدار یک کشور در تجلی استعدادها و سرمایه انسانی کوشا و کارآمد، جسم سالم، امید و شور و نشاط روحی، تدبیر و اندیشه خلاق است و کارگر به عنوان نیروی محرکه چرخه اقتصاد نقش برجسته و ویژه‌‏ای در این عرصه دارد؛ لذا حمایت از کارآفرینان و تقویت کارگران در اولویت برنامه های این صنعت  برای دستیابی به افق های روشن و اهداف متعالی می باشد .

«کارگر»، واژه مقدس و ارزشمند قاموس بشری به ویژه فرهنگ دینی و ملی ماست که مصادیق آن سرمایه‌های گران قدری هستند که به وجودشان در عرصه تولید و صنعت کشور می‌بالیم و روز آنان را که از پیش تازان توسعه و پیشرفت به شمار می‌روند به همگان، به ویژه پویندگان و تلاشگران خانواده بزرگ گروه صنایع کاغذ پارس  صمیمانه تبریک می‌گوییم. به علاوه خرسندیم که در  این خانواده بزرگ در کنار انبوه  بزرگ مردان و زنانی هستیم که در کسوت مقدس کارگری، خدمات ارزنده‌ای را در راه پیشبرد اهداف سازمانی ارایه کرده‌اند؛ تلاش‌گرانی که به همکاری با ایشان برای ماموریتی بزرگ که همانا آبادانی کشور است، مفتخریم و هر توفیقی در عرصه صنعت کاغذ را وابسته به صبر هوشمندانه، تلاش پی گیر و همت بلند آنان می‌دانیم. بی تردید کارگران به عنوان نیروی محرک و سرمایه های انسانی نقش برجسته ای در پیشرفت و توسعه دارند و پایه های توانمند اقتصاد مقاومتی محسوب میگردند.یازدهم اردیبهشت ماه روز جهانی کار و کارگر ، فرصت مناسبی است که از کارگران زحمت کش، پر توان و تلاشگری که با همت والای خود چرخ صنعت و تولید را به گردش در می آورند ، تجلیل و قدر دانی کنیم.خانواده بزرگ کاغذ پارس  همواره کار فرمایان و کار آفرینان را به عنوان نماد تحرک در ایجاد اشتغال و تولید ثروت ملی می نگرد ، کرامت و حفظ مقام کارگر یک اصل اجتناب ناپذیر در رویکردهای اصلی است به همین منظور می کوشیم با استقرار سامانه های حمایتی و آموزشی به صورت مکرر در جهت تقویت حوزه کارگری به عنوان سرمایه انسانی حرکت نماییم . سالم سازی محیط کار را با احیای  بهداشت بصری و روانی در سال جاری  یک تکلیف در نظر گرفته ایم تا اصل ترغیب انگیزه با محوریت بهره وری نهادینه گردد .
ضمن گرامیداشت روز جهانی کارگر، دستان پرتلاش همکاران خودم را به گرمی فشرده و از درگاه خداوند متعال برای آنها و خانواده محترمشان آرزوی سلامت، موفقیت و شادکامی روزافزون را خواستارم و امیدواریم با تلاش مضاعف  ، بهره‌مندی صحیح از اندیشه های نو و هنر بازوی کارگران شاهد تحقق افزایش بهره وری در تولید باشیم.

 

احمد مقدم

مدیرعامل گروه صنایع کاغذ پارس

۱۱ اردی بهشت ۱۳۹۸